chitters ایران جایزه مخاطب ایرانی

chitters: ایران جایزه مخاطب ایرانی اینترنت مخاطب کودک و نوجوان مباحث علمی تحلیل جامعه شناختی و روانشناختی

گت بلاگز استان ها طرح ارائه خدمات فرهنگی و دینی به عشایر تدوین شد

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، طرحی جهت ارائه خدمات فرهنگی و دی

طرح ارائه خدمات فرهنگی و دینی به عشایر تدوین شد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا ارباب سلیمانی شامگاه یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس افزود: ضرورت دارد که برنامه های فرهنگی در روستاها و جامعه عشایر نیز عملیاتی شوند تا شاهد توسعه عدالت فرهنگی در کشور باشیم.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور افزود: با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، طرحی جهت ارائه خدمات فرهنگی و دینی به جامعه عشایر کشور تدوین می شود و در این راستا، همه دستگاه ها ماموریت دارند که به اجرای این طرح بعد از تصویب در این شورای عالی کمک کنند.

عبارات مهم : فرهنگ

وی ادامه داد: این وزارتخانه از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی ماموریت یافته است که تدوین طرح ارائه خدمات فرهنگی و دینی به عشایر را پیگیری کند و در این راستا افزون بر 400 نفر ساعت فعالیت صورت گرفت و بعد از تدوین، این طرح از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شورای عالی عشایر کشور ارائه شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود استان فارس را یکی از استان های پیشرو در خصوص پیگیری امور عشایر خواند و پیشنهاد کرد که شورای عشایر استان هر سه ماه یک بار به ریاست استاندار حول محور فرهنگی تشکیل شود و سهم عشایر از اعتبارات دستگاه های متفاوت به صورت هدفمند زیر نظر این شورا هزینه شود.
ارباب سلیمانی در ادامه با بیان این که به پیشنهاد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در استان ها نیز حضور خواهند یافت، گفت که حضور در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس به وی واگذار شده است هست.
وی بیان کرد: حضور اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در استان ها انتقال تجربیات را در پی خواهد داشت و از سوی دیگر، پیگیری مصوبات شوراهای استانی در سطح ملی را فراهم می کند.
در این جلسه که با حضور آیت الله اسدالله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و سیدمحمد علی افشانی استاندار فارس، رضا انصاری مدیر مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی و دیگر اعضای شورای فرهنگ عمومی استان برگزار شد راجع به عنوان خدمات فرهنگی به عشایر تبادل نظر صورت گرفت.

واژه های کلیدی: فرهنگ | اسلامی | استانی | انقلاب | استان فارس | مجلس شورای اسلامی | ارائه خدممات فرهنگی به عشایر | شورای عالی انقلاب فرهنگی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog