chitters ایران جایزه مخاطب ایرانی

chitters: ایران جایزه مخاطب ایرانی اینترنت مخاطب کودک و نوجوان مباحث علمی تحلیل جامعه شناختی و روانشناختی

گت بلاگز سیاسی انتقاد از مواضع توئیتری جواد ظریف

مرور آخرین مواضع محمدجواد ظریف در توئیت‌هایش نشان می‌دهد که او به هر علت نمی‌خواهد نقض مخرب برجام را جدی بگیرد. ظریف دیروز یک خبر توئیتری نوشت: «سازمان ملل و تم

انتقاد از مواضع توئیتری جواد ظریف

مرور آخرین مواضع محمدجواد ظریف در توئیت هایش نشان می دهد که او به هر علت نمی خواهد نقض مخرب برجام را جدی بگیرد.

ظریف دیروز یک خبر توئیتری نوشت: «سازمان ملل و تمام دنیا می گوید کشور عزیزمان ایران به طور کامل به تعهداتش (در برجام) پایبند است ولی نفرت نهادینه آمریکا از ایران، آن را به انکار واقعیت، وادار می کند».

وی همچنین دقایقی بعد در توئیت دیگری نوشت: «دیدارهایی عالی با رهبران در برلین، رم و پاریس داشتم. به رغم دشمنی های آمریکا، اتحادیه اروپا به برجام و تعامل سازنده پایبند است

انتقاد از مواضع توئیتری جواد ظریف

ظریف در توئیت سوم می نویسد: «ایالات متحده مادربزرگ های ایرانی را از دیدن نوه هایشان محروم می کند. این کار واقعاً نمایش شرم آور دشمنی با تمام ایرانی هاست».

درباره این توئیت ها شایان ذکر است که اولاً، توئیت و ایمیل و از این قبیل همچنان که دولت اوباما را وادار به وفای عهد نکرد، جهت دولت ترامپ هم بازدارنده نیست.

ثانیاً طرف مهم برجام، آمریکاست نه اروپا. نشان به آن نشان که آقای روحانی گفت «اروپایی ها آقا اجازه هستند و بستن و توافق با کدخدا (آمریکا) راحت تر است». در واقع می توان پرسید اگر برجام، قائم به اروپا بود، آیا آقای روحانی به مذاکره و توافق خاص با آمریکا اصرار داشت؟ در ۱۸ ماهه اجرای برجام نیز، شرکت ها و بانک های مهم اروپایی به خاطر تحریم ها و تهدیدهای تازه آمریکا، از همکاری با کشور عزیزمان ایران صرف نظر کرده اند.

ثالثاً آقای ظریف، در گذشته علی رغم امروز می گفت «امضای کری (آمریکا) تضمین است» که تیتر اول رسانه های حامی دولت هم شد. ولی اکنون از نفرت نهادینه آمریکا و انکار واقعیت ها سخن می گوید. در واقع آمریکا، همینی بود که امروز هم نشان می دهد ولی دوستان نمی درخواست کردند بپذیرند.

مرور آخرین مواضع محمدجواد ظریف در توئیت‌هایش نشان می‌دهد که او به هر علت نمی‌خواهد نقض مخرب برجام را جدی بگیرد. ظریف دیروز یک خبر توئیتری نوشت: «سازمان ملل و تم

رابعاً تقلیل تحریم های مربوط به ویزا علیه اتباع ۳۸ کشور در صورت مراوده با ایران، به «محروم کردن مادربزرگ ها از دیدار با نوه های خود». هیچ تفاوتی در اصل ماجرا که گسترش فزاینده تحریم ها در یک سال اخیر هست، ایجاد نمی کند و بدهید ترتیب خسارت های برجام باقی می ماند، بدون عایدی مورد نظر از آن.

منبع : الف به نقل از کیهان

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | آمریکا | ایرانی | تحریم ها | مادربزرگ |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog