chitters ایران جایزه مخاطب ایرانی

chitters: ایران جایزه مخاطب ایرانی اینترنت مخاطب کودک و نوجوان مباحث علمی تحلیل جامعه شناختی و روانشناختی

گت بلاگز فرهنگی هنری جشنواره‌ای به نام کودکان به کام سینماگران!

جشنواره فیلم کودک می‌تواند بهانه‌ای باشد تا با پرداخت مناسب، اوضاع تولید سینمای کودک اصلاح یابد.

جشنواره‌ای به نام کودکان به کام سینماگران!

به گزارش خبرنگار حوزه سینماگروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ سی امین جشنواره بین المللی کودک و نوجوان نزدیک به یک ماه دیگر برگزار می شود، جشنواره ای که بعد از جشنواره های داخلی و خارجی فجر از اهمیت بالایی برخوردار هست. ولی توصیه ای که باید به آن توجه کرد، ارزش گذاری جهت یک جشنواره بین المللی است که سینماگران باید جهت تحقق این عنوان مسئولیت پذیر باشند. کودک عنوان مهم این جشنواره است قشری که از نگاه کم فیلسمازان ما برخوردار است و جشنواره فیلم کودک می تواند بهانه ای باشد تا با پرداخت مناسب، اوضاع تولید سینمای کودک اصلاح یابد.
با حمایت درست از سینمای کودک افکار و شخصیت کودکان را پایه ریزی می کنیم

عبارات مهم : سینما

رقیه توکلی کارگردان سینما راجع به حمایت از سینمای کودک و نوجوان گفت: به شخصه و در وقت کودکی به تلویزیون، فیلم و … علاقه فراوانی داشتم و آثار بافایده زیادی را جهت من به جا گذاشت، اتفاقی که می تواند در کلیت با تولید و جذب مخاطب بخش سینمای کودک جهت سنین پایین و پایه در آینده بسیار سودمند باشد.
وی افزود: جذب مخاطب کودک به سینما و تلویزیون با تولید آثار جذاب، فرهنگسازی و شکل گیری افکار و شخصیت آن ها را به دنبال دارد و مهم است جهت نسل آینده خود آینده نگر باشیم، با همه این تفاسیر برگزاری جشنواره کودک و نوجوان اهمیت پیدا می کند.
توکلی ادامه داد: در بخش تولید و پخش فیلم های کودک و نوجوان و به خصوص تولید نیز باید نگاه خاص تری شود تا به ارتقا سطح کیفی و کمی و رونق این سینما کمک شود.
این کارگردان راجع به تعامل با دیگر کشورها در پیشبرد اهداف و موفقیت زیاد سینمای کودک اذعان داشت: ما قسمتی از این دنیا هستیم که باید با آن ارتباط برقرار کنیم و اگر این ارتباط نباشد افسردگی سمت ما می آید و اگر بر تصویر عمل کنیم تأثیر مثبت آن را خواهیم دید، سینمای کودک نیز از این قاعده مستثنی نیست.
توکلی در خصوص حضور مهمان ها و سینماگران خارجی در جشنواره کودک و نوجوان خاطرنشان کرد: حضور مهمانان خارجی در جشنواره هم می تواند تبادلات فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و … به دنبال داشته باشد.
توجه به سینمای کودک از الزامات است/ از پتانسیل ها نهایت بهره را ببریم
بهرام کاظمی کارگردان سینما در خصوص اهمیت برگزاری جشنواره کودکان و نوجوانان گفت: به نظرم ضرورتش یک مقوله مبرم و مهمتر از ضرورت، اهمیت و حمایت کردن از آن است.
وی افزود: دو یا سه سال پیش قرار شد یک گروه سینمایی جهت بخش کودک راه اندازی شود که متأسفانه به هر دلیلی نشد، اتفاق که در حد اعلا می توانست به بخش سینمای کودک و نوجوان کمک کند.
این کارگردان بیان کرد: حمایت از تولید و اکران از بااهمیت ترین اتفاقات سینمای کودک هست، باید به این ژانر که مانند ژانرهای پلیسی، وحشت و … بدون حامی و در سکوت مانده اند زیاد توجه شود و به آن پرداخت.
کاظمی اظهار داشت: زمانی که سینما و فیلم های کودک موفق باشد و بتواند مخاطب خود را جذب کند خانواده ها نیز به دنبال فرزندان خود به سینماها خواهند رفت و این باعث جذب تماشاچی حداکثری و رونق سینما می شود.
کارگردان «مشکل گیتی» افزود: دولت به جای تولید فیلم های ارگانی، نفروش و …که جهت جذب مخاطب و فروش آنها اهمیتی قائل نمی شود از سینمای کودک حمایت کند و بخشی از سرمایه ها را به این بخش تعلق دهد.
کاظمی عنوان کرد: سینمای کودک آنقدر مهم است که در مواردی با سینمای بدنه می تواند رشد و مسابقه کند و از سویی می توان اندیشه کودکی که به سنین نوجوانی و جوانی می رود را از طریق سینما شکل دهیم.
این کارگردان خاطرنشان کرد: به جز بخش تولید، بحث اکران نیز اهمیت بالایی برخوردار است چنانچه فیلم هایی سال هاست در گنجه مانده و اکران نشده اند و این جای تأسف دارد. ما باید از پتانسیل بالایی که در سینمای ما وجود دارد نهایت استفاده را ببریم و از هدر رفت آن جلوگیری کنیم.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سینما | مخاطب | سینمای | نوجوان | جشنواره | سینمایی | نوجوانان | کارگردان | سینماگران | جشنواره فیلم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog